Türkiyenin FoRuMu HayalseLi FoRuM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Türkiyenin FoRuMu HayalseLi FoRuM

Forumun İnceldiği Yer HayaLSeLi FoRuM

AnasayfaGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

'Yabancıları istemiyorum'

YazarMesaj
TuRK_TeaM
GeNeL KuRMaY ßaŞKaNI
GeNeL KuRMaY ßaŞKaNI
TuRK_TeaM

Erkek
İş/Hobiler : Pc ManYaqI
Lakap : TuRK_TeaM

'Yabancıları istemiyorum' Empty
MesajKonu: 'Yabancıları istemiyorum'   'Yabancıları istemiyorum' EmptyPaz Nis. 13, 2008 3:17 am

Brezilyalı futbolcu Marco Aurelio'nun, Türk vatandaşlığına geçip Mehmet adını aldıktan sonra, milli formayı giymesiyle başlayan tartışmalara, Spordan sorumlu Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu da katıldı.

Başesgioğlu, '' Milli takımda Türk vatandaşlığına geçmiş olsa da bir yabancının oynamasını uygun bulmuyorum " dedi.

Başesgioğlu, Konya'daki programı kapsamında Vali Osman Aydın 'a makamında yaptığı ziyarette gazetecilerin spor gündemine ilişkin bazı sorularını yanıtladı. Günlerdir tartışılan ulusal takımın turkuaz formayla sahaya çıkmasıyla ilgili tartışmaların hatırlatılması üzerine Bakan Murat Başesgioğlu, "Milli takımda forma seçimi Futbol Federasyonu'nun inisiyatifinde" diye konuştu.

Başesgioğlu, bir gazetecinin federasyondan yabancı futbolcu kontenjanının daraltılmasıyla ilgili yapılan açıklama hakkında ne düşündüğünü sorması üzerine şunları söyledi: "Gönül ister ki milli takım da dahil kulüplerde bizim çocuklarımız oynasın. Ancak Avrupa şampiyonalarında rakiplerin yabancı futbolcular oynatması bu rekabeti bozuyor. Yani burada kritik bir konu var. Ülkemiz genç nüfusu olan bir ülke. Genç yeteneklerimiz var. Milli takımda Türk vatandaşlığına geçmiş olsa da bir yabancının oynamasını uygun bulmuyorum."
https://www-hayalseli.yetkin-forum.com

'Yabancıları istemiyorum'
1 sayfadaki 1 sayfası